Eufrat Group
Kurzy v zahraničí

FAQ

Jak si vybrat jazykový kurz v zahraničí?

Chápeme, že listujete spoustou nabídek, prohlížíte si možné školy na internetu a stále tápete. Chápeme, že investice do kurzu v zahraničí je finančně náročnější, proto nechte tyto starosti na nás a my uděláme vše pro to, abychom Vám vybrali ten nejvhodnější kurz. Stačí nám sdělit požadovaný jazyk a destinaci a Vaši představu o kurzu. V této představě uveďte věk studenta a jakékoliv preference na typ kurzu a ubytování.

Věk studentů

Údaj o Vašem věku je pro nás důležitý, abychom pro Vás našli nejvhodnější školu, u dětí jsou obvyklá rozmezí na kurzy pro děti 12-15 let, ale je možné zařídit kurz pro dítě bez doprovodu rodičů již od 9 let věku a s doprovodem rodičů již od 3 let věku. Stejně tak rádi vyhovíme poptávce „mladých dospělých“ 16-17 let, kteří ještě formálně nespadají do kurzů pro dospělé, ale již se nepovažují za účastníky „dětských kurzů“.

Obecně platí, že věkový průměr studentů v kurzech pro dospělé je nižší v letních měsících, proto, spadáte-li do věku 30+, orientujte svou poptávku spíše na jinou část roku než je hlavní letní sezona, ale i pro Vás máme v nabídce školy, které se celoročně orientují jen na kurzy pro dospělé. Velice oblíbené jsou například executive kurzy obchodní angličtiny pro manažery firem. V těchto kurzech je často celoroční věkový průměr 41 let. Stejně tak jsou školy, které pořádají speciální kurzy pro generaci 40+ a 50+.

Zaměření kurzu

Kurzy lze také zaměřit dle Vaší profese, většina klientů sice volí kurzy obecného jazyka, ale v naší nabídce máme i kurzy zaměřené na obchodní či technickou angličtinu stejně tak i školy, které se specializují na kurzy spojené s profesemi klienta.

Intenzita kurzu

Co se intenzity kurzu týče, obvyklá intenzita je 15-20 lekcí týdně a lekce bývají obvykle 45 min (i když jsou školy, kde lekce trvá 50 či 60 min), přejete-li si kurz o větší intenzitě, jsou možné kurzy o rozsahu 25-30 lekcí týdně stejně tak je možné kurz doplnit individuálními lekcemi.

Typ ubytování

Nejčastější formou ubytování je hostitelská rodina, tato možnost je obvykle cenově nejpříznivější a nabízí Vám možnost být součástí skutečné kultury v dané zemi a blíže poznat místní. Často se stává, že jsou studenti se svou „rodinou“ v kontaktu i po skončení kurzu a dále se navštěvují. V hostitelských rodinách je možné ubytování ve dvou či jednolůžkových pokojích se stravováním od snídaně až po plnou penzi. Pro výběr hostitelské rodiny zohledníme Vaše preference na typ hostitelské rodiny, Vaše dietologické požadavky či případné alergie. Klienti, kteří po skončení výuky preferují spíše soukromí, budou ale spíše preferovat ubytování ve vlastním apartmá či stále oblíbenější variantu „private home“, kdy bydlíte v hostitelské rodině, ale máte zde svůj vlastní pokoj v oddělené části domu a také stravování řešíte sami. V této variantě pak nejste limitováni režimem Vašich hostitelů.

Mladší studenti pak mohou v určitých lokalitách bydlet ve školní rezidenci- připomínající svým režimem i stylem ubytování na koleji vysokých škol.

Pro děti pod 15 let bychom spíše doporučili ubytování v all inclusive rezidencích, kdy výuka i ubytování je na jednom místě v areálu plně vybavené školy (v Anglii mají tyto školy podobu krásných „Harry Potterovských“ zámků).

Pro náročnější klienty je zde možnost „executive home stay“ v prvotřídních rodinách a vysokém standardu ubytování stejně tak je možné nabídnout ubytování v hotelech dle preferované lokality a kategorie.

Lokalita

Když vybíráte lokalitu, myslete na dostupnost daného místa- větší města jsou snadněji dostupná z České republiky a transfer z letiště do ubytování pak vyjde levněji, na druhou stranu ale bude pravděpodobně nutné každodenní dojíždění z ubytování do školy, neboť většina nabízených ubytování je mimo centrum nabízených měst.

U menšího města pak nejspíš bude nutné využít školou nabízený transfer z letiště do místa kurzu (samostatnějším klientům ale můžeme pomoci i s dopravou po vlastní ose), ale můžete zde profitovat z kratších vzdáleností mezi školou a ubytováním a na řadě míst je možné najít ubytování v pěší vzdálenosti od školy.

Na jak dlouho odjet?

Samozřejmě platí otřepané pravidlo „čím více týdnů, tím lépe“ a rádi pro Vás zařídíme kurz o libovolné délce. Většina českých studentů odjíždí na 2 týdny a tato délka je často minimální délka kurzu v zahraničí, ale pro klienty, kteří nemohou odjet ani na 2 týdny, můžeme zařídit intenzivní týdenní kurz.

Jak se dostanu do cílové země a jak se dostanu z letiště do školy?

Součástí našich služeb je bezplatná asistence při nákupu letenek, spolupracujeme i s několika leteckými společnostmi, kde Vám můžeme zařídit letenky přímo od nich. Všechny školy v naší nabídce také nabízejí zařízení transferu z letiště do místa ubytování a zpět.

Chci poslat své dítě na kurz v zahraničí samotné, ale….

Chápeme Vaše obavy a vybereme pro Vás takový kurz, kde bude o Vaše dítě postaráno po celou dobu kurzu, pro studenty pod 18 let je navíc podmínkou zajištění transferu z letiště do školy, kde zástupci školy děti osobně vyzvednou na letišti a odvážejí je do místa ubytování. Pro mladší děti zařizujeme k letence ještě službu „nedoprovázené dítě“, kdy si dítě po odbavení na letišti převezme letuška dané letecké společnosti a osobně provede dítě zbytkem odbavovacího procesu, uvede dítě do letadla a po přistání ho osobně předá zástupcům školy v příletové hale.

Jak velké kapesné si mám vzít s sebou?

Pro jistotu doporučujeme dodržet pravidlo 100/týden tj. 100 liber na týden, 100 Euro na týden. Ve většině škol budete mít zajištěné ubytování včetně snídaní a večeří, takže kapesné je jen na Vaše soukromé nákupy či jiné výdaje jako soukromé výlety.

Zohlední škola v zahraničí mou jazykovou úroveň?

Ano, všechny školy rozřazují studenty na základě svých vlastních vstupních testů včetně ústního pohovoru. Zároveň se snažíme, abyste byli ubytování se studenty jiných národností a školy často dodržují národnostní mix i při zařazování studentů do skupin.

Jak si objednat kurz v zahraničí?

Vybrali-li jste si kurz, či jste nás požádali o pomoc s výběrem a my jsme Vám zaslali kalkulaci kurzu včetně specifikace dalších nabízených služeb (letenky, pojištění, transfery), zašleme Vám přihlašovací formulář dané školy, který Vám pomůžeme vyplnit.

Na základě tohoto formuláře Vám škola rezervuje místo v kurzu a ubytování a po úhradě kurzu Vám zašleme oficiální potvrzení o rezervování kurzu včetně informací o organizaci prvního dne a transferu.

 

Jakkoliv si přejete kurz objednat, stačí zaslat své představy na email:
martin.jiranek@eufrat.cz nebo zavolat na číslo +420 724 561 001
A my Vás rádi kontaktujeme. Stejně tak, pokud jste nenašli odpověď na Vaši otázku v této sekci.

Těšíme se na Vás i Vaše případné další dotazy.

MENU