Eufrat Group
Kurzy v zahraničí

Informace o studiu v zahraničí

Studium na střední škole v zahraničí…ačkoliv toto spojení může znít na první pohled obyčejně, skrývá v sobě obrovskou možnost, splněnou ambici a také velký a důležitý životní krok.

Rádi Vás na této cestě provedeme již od prvního kroku a budeme Vašimi průvodci i po celou dobu Vašeho studia ať již se rozhodnete pro studium na několik semestrů, tak i když si budete chtít tento sen zatím jen vyzkoušet na pár týdnů.

Protože se jedná o velký krok a, je třeba si na rovinu říci, že i o velkou investici, bude naše nabídka pro Vás jedinečná a doputujeme k ní společně s Vámi, Vašimi přáními, představami a možnostmi.

Řekněme si tak na úvod pár užitečných informací:

JAK VŠE PROBÍHÁ?

Začátek příběhu Vašeho studia začíná vždy osobním setkáním s námi a těch setkání bude poté několik. Zjistíme Vaše potřeby, možnosti, přání a poté budeme společně vybírat vhodnou střední školu, projdeme společně s Vámi přihlašovacím procesem, pomůžeme Vám s přijetím na školu a na závěr doladíme dopravu a případná víza.

KDE MOHU STUDOVAT?

Možností je opravdu bezpočet. Studium je možné zařídit v téměř jakékoliv evropské zemi, kde prim hraje Velká Británie a Irsko, ale je možné studovat v Německu, Francii, Itálii nebo na prestižních školách ve Švýcarsku a pokud toužíte po cestě mimo náš kontinent, tak pak samozřejmě Kanada, USA, Austrálie, Nový Zéland a mnoho a mnoho dalších zemí.

KOLIK LET MI MUSÍ BÝT?

Záleží na zemi a typu programu, ale obecně jsou tyto programy pro studenty ve věku 11-19 let.

JAKÝ TYP ŠKOLY SI VYBRAT?

Programů je opravdu celá řada, přesto je často prvotní rozhodování mezi státní a soukromou střední školou. Státní soukromé školy jsou cenově příznivější, ale je nutné se přizpůsobit jejich studijnímu programu a bývá zde přísnější přihlašovací proces. Soukromé školy jsou flexibilnější, co se programu týče a úspěšné přihlášení bývá snazší, cenově ale bývají nákladnější. Tak jako tak oba typy spojuje, že budete následovat kurikulum dané školy a můžete zároveň v rámci tohoto rozvrhu volit mezi předměty.

JAK DLOUHO MOHU STUDOVAT?

Můžete si vybrat, zda si budete přát absolvovat celý školní rok nebo jeden, dva, tři semestry dle typu školy a také země studia. Navíc máme pro Vás možnost studia na zkoušku, kdy můžete takto vycestovat jen pár týdnu!

CO MUSÍM SPLNIT, POKUD CHCI STUDOVAT V ZAHRANIČÍ?

Při přihlašování se obvykle hodnotí Vaše úroveň jazyka cílové destinace, studijní výsledky a také Vaše motivace. Ukázku takové přihlášky pro Vaši představu naleznete zde.

KDE BUDU BYDLET?

Ubytování bývá obvykle v hostitelských rodinách nebo ve školních rezidencích.

KOLIK TO BUDE STÁT?

Ano, chápeme, to je důležitá otázka, ale neexistuje na ni jednoduchá odpověď. Záleží na typu školy, délce pobytu a dalších faktorech a můžete se tak setkat s kalkulacemi na 200 000 Kč stejně tak na 900 000 Kč.

CHCI TO ZKUSIT, CO MÁM TEĎ UDĚLAT?

Zavolejte na 724 561 001 nebo napište na martin.jiranek@eufrat.cz , domluvíme si schůzku a budeme se těšit.

MENU